Domů > Pracoviště > Zplyňování

Technologie s alotermním generátorem a syntézou kapalných paliv

Základem druhého výzkumného standu je alotermní generátor s pevným ložem s max. tepelným výkonem 100 kW. Jako palivo lze používat pelety. Zplyňovací generátor lze provozovat v alotermním (zplyňovacím mediem je vodní pára) nebo autotermním režimu (zplyňovacím mediem může být vzduch nebo kyslíko-parní směs). K odstraňování nežádoucích dehtovitých látek se využívá katalytický dolomitový reaktor, ve vysokoteplotním filtru dochází k odstranění tuhých znečišťujících látek. Následuje chladící sekce s vodními chladiči.

Vyrobený plyn je možno spalovat v dopalovací komoře, využívat jako palivo pro kogenerační jednotku s pístovým motorem nebo zpracovávat syntézou Fischer – Tropsch na kapalná paliva.