Domů > Pracoviště > Zplyňování

Laboratorní jednotka pro testování katalyzátorů

Laboratorní jednotka je určena pro testování nejdůležitějších vlastností heterogenních tuhých katalyzátorů (aktivity, selektivity a stability) vhodných pro konverzi syngasu na alkoholy (methanol a jiné), případně další uhlovodíky. Zařízení obsahuje vedle části pro provedení vlastní reakce (syntézní plynu připravený z tlakových lahví reaguje v reaktoru s katalyzátorem) obsahuje také separační modul pro oddělení jednotlivých produktů syntézy. Reaktor má objem 10 ml a je schopen pracovat při tlacích plynu do 100 bar. Lze jej ohřívat na teplotu 450°C. Za reaktorem je umístěn systém pro chlazení vzniklé směsi, separační modul na oddělení plynné a kapalné frakce a také vyhřívaný modul pro oddělení tuhé frakce (vosků).