Domů > Aktuality - nové!!

Přispíváme ke společenské relevanci univerzity – činnost pro NATO ISEG

Jedno ze základních poslání univerzity je přispívat ke společenské relevanci, tedy také zlepšovat kvalitu života společnosti včetně její bezpečnosti. Také organizace jako je NATO podporuje svoji společenskou relevanci a již 60 let věnuje nemalé částky a úsilí civilní bezpečnosti ve svých členských zemích i v zemích partnerských. V rámci programu Science for Peace and Security https://www.nato.int/…ve/78209.htm jsou řešeny projekty mezinárodní spolupráce v oblasti boje proti terorismu, energetiky, environmentální bezpečnosti, kybernetické bezpečnosti a ochrany kritické infrastruktury. K dosažení nezávislosti hodnocení je zřízena ISEG (Independent Scientific Evaluation Group), do níž každý členský stát může nominovat maximálně dva experty. Českou republiku v ISEG representoval v minulém období prof. Pavel Danihelka, který tam využil své zkušenosti jak v energetice (VEC), tak v bezpečnosti (FBI). Jeho práce byla oceněna vedením NATO jako významný příspěvek a vedení Stálé mise ČR při NATO jej nominovalo do dalšího tříletého období.

© 2015 – 2018 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránek a webdesign